Lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās teicamu darbību, šī interneta vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. lasīt vairāk |
BALVU SĀKUMSKOLA |
|
Lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās teicamu darbību, šī interneta vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. lasīt vairāk |
BALVU SĀKUMSKOLA |
|
Šī gada 11.decembrī programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros Balvu sākumskolā pie 1.-2.klašu skolēniem viesojās biedrības “Latvijas Leļļu teātra klubs” aktieri ar izrādi “Mēness taurenis”.
Ar klasiskas leļļu teātra izrādes valodu un paņēmieniem skolēni bija aicināti domāt par savstarpējām attiecībām. Skolēni centās saprast, ka mēs visi esam ļoti dažādi. Izrāde mudināja audzināt sevī cieņu pret tiem, ko uzskatām par vājākiem un tādiem, kas šķietami neiederas mūsu pasaulē vai pat traucē.
Izrādes galvenie varoņi bija Rūķu ciema iedzīvotāji, kas uzskata sevi par pārākiem un tiesīgiem noteikt, kuram ir vieta Rūķu pasaulē, bet kurš ir izstumjams. Kad viņu dārzā parādījās tauriņa kāpurs, rūķi nolēma tikt no viņa vaļā, jo rūķu pasaulē tāds radījums ir traucējošs. Izrādes gaitā noskaidrojās, ka pasaule ir bagātīgāka nekā šķiet, un katrs mazākais radījums ir milzīgā kosmosa neatņemama sastāvdaļa.
28.novembrī kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 3.-6.klašu skolēni piedalījās jautrā un pārsteidzošā izrādē, kurā tēli ar dažādiem un atšķirīgiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem skolēniem attēloja jeb izstāstīja savu stāstu par sapņotāju, kurš ceļo pa dzīvi ar savu iespēju koferi.
Priekšnesums apvienoja teātrālu pantomīmu un cirka priekšnesumu elementus. Izrāde bija pārsteidzoša un jautra, tās laikā bērni vēroja dažādus trikus – žonglēšanu, maģisku priekšmetu pārvietošanu. Skolēniem patika, ka izrādē bija iekļauti arī klasiskie cirka elementi, piemēram, deja ar mirgojošām lampiņām. Vislabāk skolēniem patika, kā cilvēks varēja ievietoties tik mazā kastē un lēkāja milzīgā balona iekšpusē, taču vienlaikus bija nemiera sajūta, lai viss māksliniekam izdodas. Skolēnus pārsteidza mākslinieku lokanība, veiklība un izturība.
Paldies oriģinālā žanra cirka māksliniekam, plastiskās akrobātikas žanra meistaram un žonglierim Valērijam Komisarenko un dejotājai Alīnai Kešānei par interesanto priekšnesumu!
6.novembrī programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Balvu sākumskolā notika savdabīga stunda, kuras laikā 5. un 6.klašu skolēni izzināja Lāčplēša tēlu literatūrā un mākslā, kā arī kopā ar Ivo Grīsniņu-Grīsli un Kasparu Mangulsonu iepazina Latvijas vēstures varoņus – latviešu strēlniekus.
Stāsti par vēsturi mijās ar dziesmām. Koncertlekcijas muzikālo daļu veidoja tādu latviešu komponistu kā E.Ešenvalda, H.Sīmaņa, J.Vītola radīti skaņdarbi, kas veltīti varonības un dzimtenes mīlestības tēmām, skanēja latviešu tautasdziesmas un strēlnieku dziesmas, ko labprāt kopā ar māksliniekiem dziedāja arī skolēni.
Tāpat skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas vēsturi.
Koncertlekcijas satura konsultants ir vēsturnieks Mārtiņš Mitenbergs, Latvijas Kara muzeja izglītojošā darba nodaļas vadītājs.
Koncertlekcijas noslēgumā kopā tika vēlēts saules mūžs mūsu Latvijai!
Š.g. 29.oktobrī Balvu sākumskolā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.-4.klašu skolēniem bija skatāms muzikāls uzvedums “Grietiņa un Ansītis”. Izrādes muzikālā partitūra veidota ar dzejnieces Ineses Zanderes dzejoļiem un komponista Jāņa Ķirša radītajām dziesmām par attiecībām, ceļošanu un dzīves vērtībām: “Pasveicini bailes”, “Laime”, “Sadursme kosmosā”, “Patiesības brilles”. Galvenās lomas atveidotāja bija dziedātāja Annija Putniņa.
Aizrautīgs, izzinošs un mūsdienīgs muzikāls stāsts, kur pa brīnumainiem notikumiem bagātīgu ceļu galvenie varoņi meklēja atbildes uz dotajiem uzdevumiem par to, kā pieņemt pareizās izvēles dažādās dzīves jomās. Uzveduma pamatā ir plaši zināmā Brāļu Grimmu pasaka “Ansītis un Grietiņa”, šoreiz stāsta darbību pārceļot uz mūsdienām, par stāsta centrālo varoni izvirzot Grietiņu.
Mūsdienu stāsta versijā abi bērni ir aizrautīgi datorspēļu fani. Viņi ir tikuši līdz spēles 10. līmenim, kurā sacenšas ar anonīmo spēlētāju vārdā “ļaunā ragana_XO”. Cenšoties atkodēt spēlē doto uzdevumu, notiek burvestība, un Grietiņa tiek ievilināta virtuālajā pasaulē. Lai atgrieztos atpakaļ pie brāļa, Grietiņai nācās pareizi izpildīt trīs uzdevumus, kurus izrādes laikā aktrise kopā ar skolēniem pārvarēja, lai veiksmīgi atgrieztos mājās un vairs neiekristu viltus ziņu slazdos.
Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.
Programmas ietvaros skolēni iepazīst dažādas kultūras nozares – mūziku, teātri, deju, cirku, vizuālo mākslu, kino, arhitektūru, dizainu, kultūras mantojumu, literatūru un grāmatniecību, kas sniedz māksliniecisku baudījumu, raisa pārdomas par personīgi nozīmīgiem un sabiedriski aktuāliem jautājumiem, izklaidē un vienlaikus palīdz paplašināt redzesloku un apgūt mācību saturu.